Vaillant Kombi Hata ve Arıza Kodları Çözümleri

7/24 Kombi Petek Bakım Tamir Onarım Hizmeti

 

Evlerin ısıtma sisteminin beyin elemanlarından biri olan kombiler, zaman zaman hassas, zaman zaman ise bakım isteyen maakinelerdir. Gerekli bakımların ve hassaslıkların gösterilmediği kombiler, birçok needenden ötürü çeşitli hata kodlarıyla karşınıza çıkabilirler. Bu gibi durumlarda hata kodlarını bailmek ve bu hata kodlarına göre doğru çözümü bulmak sizlere birçok fayda sağlayacaktır. Akksi takdirde hata kodunu bilmeden ve haliyle hatanın kaynağını bilmeden yapılan yanlış müdaahaleler, kombinizin daha kötü bir hasara uğramasına neden olacaktır. Hata kodlarıının ortaya çıkmasında ki etkenler ise kombinin herhangi bir nedenden ötürü zarar görmmemesi amacıyla kendini kilitleyerek, ekrana çeşitli hata kodları iletmesi ve sorunun bu hata koodlarına göre düzeltilmesini amaçlamaktır. Sizler için hata kodlarını kapsamlı bir şekilde topladık.

 

Atmotec – Turbotec Kombileri Arıza Kodu

 

F0/F71 Arıza Bildirimi: Kombide bulunan sensörle ilgili bir problemdir. Kombinin peteklere göndermiş olduğu suyun ölçümünü yapan sensörün, herhangi bir arızadan dolayı çalışmamasına veya işlem yapmamak üzere kendini korumaya aldığını gösterir. Söz konusu sorun nedeniyle servisimiz ile görüşmeniz önerilir.

 

F1 Arıza Kodu: Kombinizin peteklere giden suyun, dönüş kısmında, suyun değerini ölçmekle ilgili olan sensörün arızalandığını belirten arıza kodudur. Sensör çeşitli sebeplerden ötürü çalışmamaktadır ve bu nedenle servisimiz ile görüşmek gereklidir.

 

F5 Arıza Kodu: Bacası bulunan kombilerde, biriken kötü gaz tesisatının içinde yer alan gazın, düzenli bir şekilde atılmadığını veya bu tesisatta söz konusu durumdan ötürü herhangi bir arızanın meydana geldiğini bildiren bağlantı kodudur. Mutlaka servisimiz aranmalıdır.

 

F6 Arıza Kodu: Bacalı kombilerde hava sisteminin, temiz havayı sistemin içerisine aktaramamasından kaynaklanan bir sorundur veya söz konusu sistemin diğer aksamlarıında herhangi bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Servisle görüşmek oldukça faydaalı olacaktır.

 

F10 Arıza Kodu: Kombinin peteklere iletilen su tesisatında herhangi bir sorun olduğunu ve ölçümlerin gerçekleşmediğini belirten arıza kodudur. Bu nedenle en yakın servisimiz ile görüşmeniz önerilmektedir.

 

F11 Arıza Kodu: Peteklere gönderilen suyun dönüş yolunda tesisatta herhangi bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Söz konusu sorunun çözümü için servisimizle iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Ankara Ata Kombi servisi Petek Servisi .

F13 Arıza Kodu: Kombinizin Ntc diye isimlendirilen sensöründe sorun algılandığını tespit edilmiştir. Kombinin genel anlamda elektronik tesisatında bir sorun olduğunun işaretidir. Bu nedenle müdahale edilmesi oldukça risklidir. Ankara kombi Arıza Kombi Petek Servisimiz ile iletişime geçmek en doğru seçenektir.

 

F15 Arıza Kodu: Bacalı kombilerde atık gazın dışarıya atılması için bulunan bir sistem vardır. Bu sistemin sensörleri, sistemle ilgili bir sorun algıladığında, yani gazın düzgün bir şekilde dışarıya atılmadığını algıladığında söz konusu hata kodunu vermektedir. Bu nedenle servisle iletişime geçmek gereklidir.

 

F16 Arıza Kodu: Söz konusu hata kodunda kombinizin temiz havayı içerisine aktaran sisteminde bir sorun algılandığı belirtilmektedir. Bu nedenle servisle iletişime geçmek daha doğru bir seçenek olacaktır.

 

F20 Arıza Kodu: Bu hata kodundan kombinizin limitleriyle ilgili bir problem olduğu belirtilmektedir. Termik bağlantılardan dolayı oluşabilen bir hatadır. Bu nedenle kombi biraz tepki gösterebilir. Bu tepkinin geçmesi beklenmelidir. Kombi kendini normal düzeylere almaya çalışacaktır. Ancak sorun düzelmezse kombi servisimiz ile iletişime geçmek daha sağlıklı olacaktır.

 

F22/ F23/ F24 Arıza Kodları: Söz konusu hata kodlarının aynı anlama geldiğini söylemek mümkün. Bu hatalar kombinizde su eksikliğini belirtmektedir ve basıncın düştüğünü anlatmak istemektedir. Kombinin alt kısmında yer alan doldurma musluğu ile kombinin suyu tamamlanabilir. Önerilen seviye 1,5 Bar’dır. Suyu doldurduktan sonra sorun çözülecektir.

 

F25 Arıza Kodu: Kombinizin limit termostatında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Kombinin bir süre soğuması beklenmelidir. Kombi belirli bir süreden sonra normale dönecektir. Ancak normale dönmemesi durumunda hemen servisiniz ile görüşmeniz önerilmektedir. Aksi takdirde daha büyük sorunlar görülebilmektedir. İletişime Geçmenizi tavsiye ederim.

 

F26 Arıza Kodu: Kombinize elektrik akımının dengeli gelmediğini anlatan hata kodudur. Bu durumda kombinizin fişini çekmeniz ve akımın doğru geldiğinden emin olmanız durumunda tekrardan kombinizi çalıştırmanız önerilmektedir. Aksi takdirde kombilerinizin devrelerinde ve anakartında çeşitli sorunlara neden olabiliir.

 

F27 Arıza Kodu: Kombinizde bulunan gaz valfinin bildiren hata kodudur. Gaz ventilinde herhang bir kaçak durumunun olabileceğini bildirmektedir. Bu nedenle servis ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaaaktır.

 

F28 Arıza Kodu: Kombinizin  a ateşleme sisteminde sorun olduğunda ve bu işlemin başarısızlığa uğraması durumunda ekran beliren hata kodudur. Cihazı yeniden başlatmanız sorunun düzelmesine yardımcı olaabilecektir. Ancak aksi halde ankara kombi petek servisimiz ile görüşmeniz önerilmektedir.

 

F29 Arıza Kodu: Kombiniz çalışır haldeyken birden alevi sönerse ve çalışma aksamaya uğrarsa kombiniz söz konusu arıza kodunu ekrana yansıtır. Gaz giriş-çıkışında sorun olduğu zaman söz konusu sorun oluşmaktadır. En yakın servis imiz ile görüşmeniz önerilmektedir.

 

F33 Arıza Kodu: Kombinizde bulunan hava prostetatı kontaklarının kapalı yerine açık kalması durumunda söz konusu arızanın oluştuğu gözlemlenmektedir. En yakın servis ile iletişime geçmeniz önerilmektedir.

 

F36 Arıza Kodu: Kombinizin ateşleme işlemi sonrasında açığa çıkan atık gazın çıkışının gerçekleşmediği veya bu işlemin algılanmadığını anlatan sorundur. Kombi petek Servis ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

F49 Arıza Kodu: Kombinize elektrik akımının yetersiz olarak gelmesinden dolayı oluşan bir hatadır. Bu nedenle kısa devreler meydana gelmiş olabilir. Voltaj akımı testi yaptırdıktan sonra voltajınızda sıkıntı varsa regülatör kullanmanız önerilmektedir. Aksi halde servis ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 

F61 Arıza Kodu: Kombinizin gaz valfinden kaynaklanan bir sorun nedeniyle söz konusu arıza kodunu verdiği belirtilmektedir.

 

F62 Arıza Kodu: Kombinizde bulunan gaz vaflinden kaynaklanan bir sorun nedeniyle anakartın arızalandığını ve bu nedenle kombinin işlevini durduğunu belirten hata kodudur. Acilen servis le iletişime geçmeniz önerilmektedir.

 

F63 Arıza Kodu: Bu hata kodu, cihazınızın işlemcisinin hasar gördüğünü ve bu nedenle anakartta hasar olduğunu anlatan hata kodudur ve kombi işlevini durdurmuştur. Bu yüzden kombiniz hiçbir şekilde çalışmaz ve mutlaka kombi servisimiz ile görüşmeniz önerilmektedir.

 

F64 Arıza Kodu: Kombi tesisatında yer alan suyun gidiş ve dönüşünde sensörlerin algıladığı bir sıkıntı olduğunu, ölçeklerin doğru olmadığını ve bu nedenle kısa devre ihtimali olabileceği gibi anakartta da bir arıza olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Kullanıcı müdahalesi ile düzelmez ve mutlaka servisten yardım almak gereklidir.

 

F65 Arıza Kodu: Kombinizin anakartında fazla ısınma meydana geldiğini bildiren bir arıza kodudur. Anakartınız hasar görmüş olabilir ve bu nedele hemen bir yetkili servisle iletişime geçmek gereklidir.

 

F67 Arıza Kodu: Kombinizin yeterli miktarda iyonizasyon gerilimi elde edememesi ve bu nedenle voltajın etkilenmesini anakartın hata belirtmesine neden olan bir koddur. Cihaz bu nedenle çalışmayabilir. Hemen servisle iletişime geçilmesi gereklidir.

 

F70 Arıza Kodu: Kombinizin anakartı ile ekran kartı arasında bir uyumsuzluğun meydana geldiğini belirten hata kodudur. Söz konusu parçalarda bir değişim yapıldıysa ve sorun hala devam ediyorsa, anakarta müdahale edilip ayarların düzeltilmesi gereklidir. Aksi takdirde sorun hala düzelmiyorsa yetkili servis ile görüşmek doğru bir seçenek olacaktır.

 

F72 Arıza Kodu: Kombiniz ile petekler arasında yer alan su tesisatının, ölçümlerini yapan sensöründe arıza olduğunu bildiren hata kodudur ve parça değişiminin yapılması ön görülebilir. Bu nedenle müdahale etmek yerine servis ile görüşmek daha doğru bir seçenek olacaktır.

 

F73 Arıza Kodu: kombinizde yer alan basınç sensöründe bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Söz konusu sistemde çeşitli arızalar oluşmuş olabi lir. Bu nedenle servisinizden yardım almanız daha doğru bir seçenek olacaktır.

 

 F75 Arıza Kodu: Kombinizde yer alan basınç sensörünün değişimleri algılamıyor olması  nedeniyle verdiği bir hata kodudur. Basınç pompasında veya aksamında sorun olabilir. sTeknik servisten yardım almanız daha sağlıklı bir seçenektir.

 

F  77 Arıza Kodu: Kombinizin yoğuşma suyunda pompa sorunu yaşadığını belirten bir koddur. Söz konusu aksamda bir sorun meydana gelmiş olabilir ve servis ile iletişime geçmek ge reklidir.

   Ankara Kombi Petek Servisi

 

7/24 Kombi Petek Bakım Tamir Onarım Hizmeti

 

kombi servisi
petek servisi
kombi bakımı
kombi tamiri
petek tamiri
kombi arıza
petek temizliği
en yakın kombi servisi
en ucuz kombi servisi 
en ucuz petek temizleme
ucuz kombi bakımı 
ucuz petek bakımı 
yenimahalle kombi servisi
keçiören kombi servisi 
keçiören petek temizleme 
yenimahalle petek temizleme